KOS - NISYROS - KALYMNOS (Ankara Çıkışlı)

KOS - NISYROS - KALYMNOS (Ankara Çıkışlı)

KOS - NISYROS - KALYMNOS (Ankara Çıkışlı)

Konaklama : KOS MERKEZDE PARADİSE HOTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Kos Turu

 * * * KOS - NISYROS - KALYMNOS * * *<<< TÜRKİYE'DE BİR İLK >>>


Volkanın Kalbi (Nisyros Adası) ve Süngerlerin Adası'na (Kalymnos) İlk Defa Giden Siz Olun!

 
'FMA TRAVEL ile ADALARA YOLCULUK' 

...


Perşembe 

21.00 Kızılay Güvenpark Önü, 21.20 Söğütözü Armada Önü, 21.40 Bilkent Köprüsü Altı, 22.00 Yaşamkent BP benzinliği önünde buluştuktan sonra Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz.


1. Gün / Cuma ( Ege Denizi’nin Cenneti Kos Adası’na Yolculuk ve Kos Köyleri )

Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra Kos merkezinde yer alan ve Hippokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıLoziya ve Defterdar Cami gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Rehberimizin Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası’nda verdiği serbest zamanın ardından Kos köylerini görmek için yola çıkıyoruz. Bu esnada Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’ne gidiyor ve çınar ağaçlarının gölgesinde eşsiz bir yemek ziyafeti yapıyoruz.  Yemeğin ardından hem kahvelerimizi içmek hem de alışveriş yapmak için Kos Adası’nın en güzel dağ köyü Zia Köyü’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Zia Köyü’nde geçirdiğimiz keyifli anlar esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı izliyoruz. Gün sonunda antik dönemden beri şarapları ile ünlü bu adanın en güzel şaraplarının yapıldığı bir bağa konuk oluyor ve Kos şaraplarının tadına bakarak alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nın kalbindeki otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve yemeğimizi almak için sahil tavernalarından birine gidiyoruz. 

 

2.Gün / Cumartesi  ( Volkan Adası Nisyros’a Yolculuk ve Kardamena Sahili )  

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Volkan Adası Nisyros’u görmek için Kardamena’ya doğru yola çıkıyoruz. Kos Adası’nın en güzel sahil beldesi olan Kardamena’dan bizleri bekleyen gemimize binerek kısa bir deniz yolculuğu yaparak Volkan Adası Nisyros’a ulaşıyoruz. Nisyros sahilinde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından Kaldera diye anılan Volkan ağzına inmek için adada yolculuğa başlıyoruz. Bir doğa harikası olan kaldera gezintisinin ardından Mandraki sahiline giderek yüzme ve yemek molası veriyoruz. Gün sonunda İncirli ada diye de anılan Nysiros’a veda ederek Kardamena’ya dönüyoruz. Kardemena Sahili’nde verdiğimiz kısa molanın ardından Kos’a otelimize dönüyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve Yunan Müziği eşliğinde eğlenmek için bir Yunan Tavernası’na konuk oluyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.  

 

3.Gün / Pazar ( Süngerin ve Kaya Tırmanışlarının Adası Kalymnos’a Yolculuk )

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kalymnos’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada ilk olarak merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Daha sonra bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak ada etrafında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezimiz esnasında ilk olarak adanın en eski yerleşim yeri olan Horio’ya ulaşıyoruz. Ada’nın ortaçağdan günümüze kalmış Horas Kalesi’ne ve çok sayıdaki tarihi eve ev sahipliği yapan köy yerleşiminde kısa bir mola veriyor ve de geleneksel Kalymnos ürünlerinden alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra kaya tırmanışları ile ünlü Kalymnos adasında birbirinden zor ve renkli tırmanma rotalarına ev sahipliği yapan adanın kuzeybatı yönüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada hemen yanı başımızdaki birkaç yüz kişinin yaşadığı Telendos Adası’nı ve uzaklardaki Leros Adası’nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde adanın yemyeşil doğaya ve eşsiz plajlarına sahip Myrties ve Masouri Köyleri’ne gidiyoruz. Masouri Köyü’nde bizlere geleneksel Kalymnos mutfağından lezzetler sunan bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Pothia Limanı’na dönerek bizleri Kos Adası’na götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Kos Limanı’na ulaştığımızda vakit kaybetmeden Kos gümrüğünde çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve deniz yolu ile Bodrum’a dönüyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda Marina’da  bizleri bekleyen otobüsümüzle Ankara'ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız Ankara'da bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KOS ADASI MERKEZİNDE PARADİSE HOTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

< BODRUM – KOS – BODRUM GEMİ ULAŞIMI

< KOS – NYSİROS – KOS GEMİ ULAŞIMI

< KOS - KALYMNOS – KOS GEMİ ULAŞIMI

< ADALARDA YAPILAN ÇEVRE GEZİLERİ ve KEŞİF TURLARI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ANKARA - İZMİR - ANKARA ( 35 € )

 < AKŞAM VE ÖĞLE YEMEKLERİ

< LİMAN VE OTEL VERGİLERİ

< VİZE ÜCRETİ ( 140 EURO ) 
( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )


FMA TRAVEL KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

•  II. Akşam Canlı Müzikli Yunan Tavernası ( 35 € )

  Ankara - Bodrum - Ankara Kara Ulaşımı ( 40 € )

  Nisyros Adası’nda Kaldera Turu ( Volkan Turu ) ( 25 € )


*** 100 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21.00 Kızılay Güvenpark Önü

21.20 Söğütözü Armada Önü

21.40 Bilkent Köprüsü Altı

22.00 Yaşamkent BP Benzinliği