4 ADA BİRDEN ''KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TURU'' 3 Gün - 2 Gece

4 ADA BİRDEN ''KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TURU'' 3 Gün - 2 Gece

KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TURU

Konaklama : KOS ADASI MERKEZİNDE 2 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 199€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Türkiye'de ve Hatta Dünyada Bir İlk; 4 ADA BİRDEN -

 Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Dr. Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde... 

 KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI


30 Ağustos - 01 Eylül (3 Gün - 2 Gece) 

 

< KOS MERKEZDE 2 GECE KONAKLAMA AYRICALIĞI > 

 

 - Dopdolu ve Bambaşka Bir Ada Yolculuğu - 

 

< HER GÜNE BİR TUR ! >

 

...

 

1. GÜN  / CUMA

HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK VE MEGA KOS TURU 

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra 4 ADA BİRDEN TURU için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz. Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız  tıbbın ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan Kos’ta gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra ada merkezinde, kentin tam kalbinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde kısa bir süre dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde Kos adasını tanımak için kent gezintisine çıkıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları görerek tamamlıyoruz. Kos adası merkez turunu tamamladıktan sonra Kos lezzetlerinin tadına bakmak için güzel bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasının ardından dileyen misafirlerimizle, bizlere Ada’nın arkeolojik kalıntılarının, sahillerinin ve arka sokaklarının da görülebilme fırsatını sunan, Kos’un simgesi haline gelmiş tren gezisine çıkıyoruz. Tren ile tüm merkezi köşe bucak gezdikten sonra otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz.

 

2. GÜN / CUMARTESİ

KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK:

DIKEOS DAĞI, ZIA KÖYÜ, PLATANİ KÖYÜ, TIGKAKI TUZ GÖLÜ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra “Kos Adası Keşif Turu” için yola çıkıyoruz. Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü, Zia Köyü’ne doğru gezimize başlıyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden biri olan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde Kos gecesini yaşamak ve de Yunan müziğinin tadını çıkararak eğlenmek için bir Yunan Tavernası’na konuk oluyoruz. Burada canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek akşam yemeğimizi alıyoruz

 

3. GÜN / PAZAR

ÜÇ GÜZEL ADA’YA MAVİ YOLCULUK! KALYMNOS – PSERIMOS ve PLATI

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kos’a komşu üç güzel Ege adasını yakından tanımak ve masmavi sularda serinlemek için Kalymnos, Pserimos ve Plati Adaları turumuz için gezi teknesinde yerlerimizi alıyoruz. Bodrum manzaraları eşliğinde ulaştığımız sünger adası Kalymnos’ta birbirinden güzel Kalymnos evlerini yakından tanıyor ve süngercilik hakkında önemli bilgiler alıyoruz. Sadece 15 kadar ailenin yaşadığı Pserimos Adası’nda verdiğimiz mola esnasında Pserimos’un eşsiz sahilinde yüzme keyfi yaşamanın yanı sıra deniz kıyısındaki tavernaların birinde içlerimizi serinleten frapelerimizi içiyoruz. Birbirinden güzel manzaralar eşliğinde birçok koyda verdiğimiz molaların ardından Plati Adası’nın inanılmaz berraklıktaki sularında teknemiz motorları durduruyor ve balıklar arasında yüzme keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda üç güzel adayı yakından tanıdığımız mavi yolculuğumuzu tamamlayarak Kos’a doğru demir alıyor ve Kos, Kalymnos, Pserimos ve Plati Adası’nda geçirdiğimiz üç dolu günün ardından adalara veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek feribotumuzda yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Kos Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Kos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar! 

 


      

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KOS ADASI MERKEZİNDE 2 GECE KONAKLAMA
< BODRUM - KOS - BODRUM FERIBOT ULAŞIMI
< KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TEKNE TURU
< KOS MERKEZ TURU
< KALYMNOS ADASI’NDA ÖĞLE YEMEĞİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKŞAM ve ÖĞLE YEMEKLERİ
< SCHENGEN ya da KAPI VİZE ÜCRETİ
< ŞARAP MAHZENİ GEZİSİ ve KOS ŞARAPLARI TADIMI
< TAVERNA EĞLENCESİNDE ALINAN ALKOLLÜ ve ALKOLSÜZ İÇECEKLER
< LİMAN VE OTEL VERGİLERİ
< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE
   EKSTRA SUR-PRIM ÜCRETİ ALINACAKTIR


KOS KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASI’NDA CANLI MÜZİKLİ - YEMEKLİ TAVERNA EĞLENCESİ (45 EURO)
 İZMİR - BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (50 EURO) 
• KOS ADASI KEŞİF TURU (35 EURO)


*** 130 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 101 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 

04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 

04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 

05.00’de Üçkuyular Shell önü