MEGA KOS ADASI TURU ''Kos Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk''

MEGA KOS ADASI TURU ''Kos Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk''

MEGA KOS ADASI TURU

Konaklama : PARITSA, SAINT CONSTANTINE, VERONIKI HOTEL’de KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 139€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Kos Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk -

MEGA KOS TURU

 

 

< KOS ADASI MERKEZİNDE KONAKLAMA İMKANI İLE  >

 

29 - 30 Haziran | 06 - 07 Temmuz | 13 - 14 Temmuz | 20 - 21 Temmuz | 27 - 28 Temmuz (2 Gün - 1 Gece)


...

 

1. CUMARTESİ  / HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Baharın Gelişine Özel  İzmir Çıkışlı En Ekonomik ve En Güvenli Kos Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan Kos’ta gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra ada merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde kısa bir süre dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde Kos adasını tanımak için kent gezintisine çıkıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi (Kastro Neretzias)’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz. Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası (Dimotiki Agora)  gibi yapıları görerek tamamlıyor ve Kos lezzetlerinin tadına bakmak için güzel bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasının ardından dileyen misafirlerimizle, bizlere Ada’nın arkeolojik kalıntılarının, sahillerinin ve arka sokaklarının da görülebilme fırsatını sunan, Kos’un simgesi haline gelmiş tren gezisine çıkıyoruz. Tren ile tüm merkezi köşe bucak gezdikten sonra otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde isteyen misafirlerimizle otelimizin lobisinde buluşuyor ve Taverna Eğlencesi'ne giderek Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

2. GÜN / PAZAR

KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK:

DIKEOS DAĞI, ZIA KÖYÜ, PLATANİ KÖYÜ, TIGKAKI TUZ GÖLÜ 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra isteyen misafirlerimizle “Kos Adası Keşif Turu” için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden biri olan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve burada keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Kos Türklerinin yoğun yaşadığı, bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nda geçirdiğimiz iki dolu günün ardından Kos’a veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek feribotumuzda yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


 

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Kos Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Kos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''


 

 

 

       

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

PARITSA, SAINT CONSTANTINE, VERONIKI HOTEL’de

    KONAKLAMA

< BODRUM - KOS - BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS ADASI MERKEZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE EKSTRA

  SUR-PRIM ÜCRETİ ALINACAKTIR  

< OTEL VE LİMAN VERGİLERİ


*** 115 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTADA SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YANLIZCA 101 EURO ÖDENECEKTİR***


KOS KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASI’NDA CANLI MÜZİKLİ - YEMEKLİ TAVERNA EĞLENCESİ (45 EURO)

 İZMİR - BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (35 EURO) 

• KOS ADASI KEŞİF TURU (35 EURO)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

04.15’de Mavişehir Egepark Önü,

04.30’da Karşıyaka Anıtı önü,

04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü,

05.00’de Üçkuyular Shell